خط کامل تولید نشاسته گندم

شرکت فرا صنعت پارسیان  به عنوان طراح و سازنده ماشین آلات خطوط تولید نشاسته خام مانند نشاسته از آرد گندم

مفتخر به ارایه خدمات مهندسی‌ ، ساخت و تامین ماشین آلات تولید انواع نشاسته پری ژلاتینه به روش های ذیل می‌باشد :
۱- با اکسترودر دو مارپیچه
۲- با اکسترودر تک مارپیچه
۳- با خشک کن تک غلتکی
۴- با خشک کن دو غلتکی

خط کامل تولید نشاسته گندم

خط کامل تولید نشاسته گندم

نشاسته پری ژلاتینه چیست ؟
روش های مختلفی برای تهیه نشاسته اصلاح شده وجود دارد . یکی از مرسوم ترین روش ها که امروزه به دلیل تنوع محصولاتی که می تواند تولید نماید مورد توجه ویژه شرکت ها قرار گرفته است پیش ژلاتینه کردن نشاسته می باشد. در این روش نشاسته خام تحت دمای بالا قرار می گیرد که باعث بهم ریخته شدن ساختار گرانولی و تجزیه مولکول های نشاسته شده و نشاسته پری ژلاتینه تولید می شود. این نشاسته یک نوع نشاسته اصلاح شده می باشد که می تواند در آب سرد حل شده در حالی که نشاسته خام این قابلیت را ندارد. همچنین این نوع نشاسته قدرت جذب آب و تورم بیشتری نسبت به نشاسته خام دارد.
کاربرد های نشاسته پری ژلاتینه :
۱- صنعت داروسازی : برای شکل دهی قرص ها ، به عنوان پر کننده در داروها ، برای ایجاد چسبندگی در دارو ها و به عنوان ماده ای که برای باز شدن دارو در معده استفاده می شود . همچنین برای روان تر کردن بلعیدن دارو و بهبود حل شدن در آب برای داروهای که بایستی قبل از خوردن در آب حل شوند استفاده می گردد.
۲- در صنعت حفاری : به عنوان کاهش دهنده مصرف آب ، کم کننده میزان مصرف گل حفاری ، مقاومت در برابر حرارت ، ایجاد ویسکوزیته بالا ، خنک کننده مته حفاری و جلوگیری از ریزش دیواره های حفاری
۳- نان و فرآورده های نان :باعث می گردد نان تازه تر بماند و زمان بیاتی نان را عقب می اندازد و به حجیم شدن نان کمک می کند.
۴- ماست و خامه و محصولات لبنی : برای غلیظ کردن و کش آمدن محصول
۵- سوپ ها – پودینگ ها و دسرها : برای قوام دادن و مزه بهتر
۶- در صنایع دیگر مانند رنگ سازی -تهیه بتن – صنایع غذایی – صنعت ریخته گری برای قالب گیری و….

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *